AKTUALITY

15.01.19

V úterý 26. 2. 2019 v 19:30 se v sídle spolku U Stadionu 1430, Rychnov nad Kněžnou koná Valná hromada FC Spartak Rychnov nad Kněžnou.


15.01.19

V úterý 26. 2. 2019 v 19:30 se v sídle spolku U Stadionu 1430, Rychnov nad Kněžnou koná Valná hromada FC Spartak Rychnov nad Kněžnou.


15.05.18

FC Spartak Rychnov n. Kn. získal status Sportovní středisko mládeže!


19.09.17

Úrazové pojištění

Všechny subjekty sdružené v ČUS jsou pojištěny úrazovým pojištěním u Kooperativy, č. smlouvy 4950050842. Týká se to zápasů, tréninků i dopravy.


Starší přípravka 2. na GENERALI JUNIOR CUP

06.03.2018

 

Skvělá reprezentace starší přípravky na halovém turnaji GENERALI JUNIOR CUP Masters team!

 

V sobotu 3. 3. 2018 jsme v domácím prostředí přivítali v hale Romana Śebrleho vynikající, prestižní týmy! Hrálo se na dvě skupiny po čtyřech, kdy první dva týmy ze skupiny hráli o 1.- 4. místo. Mužstva na třetím a čtvrtém místě hráli o konečné umístění o 5. – 8 místo. Hrací doba byla 1x15 minut v rozestavení 4+1.

 Naše největší opory týmu jsme rozdělili do dvou týmů, aby si mohli všichni, co poctivě trénují zahrát.

 Sestava FC Spartak RK "B“

 Jiří Šťovíček, Filip Široký, František Kameník, Michal Tomas, Jakub Pišl, Ondřej Hůlka,Filip Vik(brankář Častolovic)

 Do prvního zápasu nastoupili kluci „B“ s mužstvem Dobruška/Opočno ve kterém bylo znát, že nám chybí větší hlad, jiskra a touha více přehrát soupeře. Zápas byl vyrovnaný z obou stran, nebyli jsme tak nebezpeční a nevytvářeli si takové šance. Na konci zápasu náš brankář zasáhl míč rukou mimo svůj vymezený prostor a soupeř zahrával pokutový kop 1:2 !  V našich silách bylo rozhodně více, ale byl to první zápas a pořád jsme byli ve hře.

 RK "B“ – Dobruška/Opočno 1:2 (Tomas)

 Do druhého zápasu jsme chtěli jít s větším zápalem a nasazením. V prvních 5-ti minutách jsme byli více než vyrovnaným soupeřem hradeckým klukům, ale naše finální koncovka nám nevycházela tak, abychom se více uvolnili a nalomili sebevědomí silného soupeře. Bohužel soupeř přepnul ještě více na vyšší stupeň v nasazení a bylo vidět, jak je soupeř velmi kvalitní. Druhá polovina zápasu patřila našemu soupeři, který si vedení pohlídal. Ale i tak musíme pochválit kluky, že se snažili pořád hrát do kombinace.

 RK "B“ – FC Hradec Králové 0-3

 Ve třetím zápase jsme věřili, že se náš herní projev zlepší, některé věci jsme si museli říci v kabině. Na Letohrad jsme vlítli s větším zaujetím a snažili se co nejlépe předvést kombinační fotbal. Zaslouženě jsme vyhráli!

 RK "B“ – FK Letohrad 4:1 (Široký 2, Kameník, Šťovíček)

 O 5.-8. místo jsme nastoupili proti věhlasnému týmu z Pardubic, kde mají fotbalovou akademii. Do tohoto zápasu jsme nechytili vůbec začátek zápasu a to se projevilo v celém zápase. Kluci z Pardubic nás po rychlých a povedených kombinacích přehrávali a udávali rytmus hry. Zasloužená výhra soupeře. Na takové úrovni se trestá i nejmenší zaváhání, ale i tak naši kluci ukázali, že umí hrát fotbal, měli respekt v hledišti a snažili se co mohli nejvíce! Pardubicím vycházelo naprosto všechno.

 RK "B“ – FK Pardubice 1:7 (Široký)

 O 7. místo jsme znovu narazili na tým z Letohradu. Od začátku jsme byli lepším mužstvem a ukončili jsme poslední zápas před domácími fanoušky pěknými kombinacemi a předvedenou hrou.

 RK "B"-FK Letohrad 6-1 (Kameník 3,Široký 2,Tomas)

Hodnocení týmu RK „B“ bereme jako velkou zkušenost zahrát si proti soupeřům, kteří jsou velice kvalitní. Někteří kluci si mohli více vyzkoušet, jaký je rozdíl hrát v kraji a jaký rozdíl hrát s ligovými týmy!

 

Sestava FC Spartak RK RK "A"

 Daniel Šimon, Tadeáš Červinka, Josef Koráb, Václav Černohous,  Luboš Dýčka, Miroslav Filip, Dominik Potměšil

 V prvním zápase nás čekal nepříjemný soupeř FK Choceň. Kluci od začátku diktovali tempo hry, poctivě pracovali po celý zápas a to se projevilo také ve hře i ve výsledku. Povedené akce a zdravé sebevědomí bylo znát na uvolněnosti našich chlapců. Zvítězili jsme zaslouženě 4:0.

 RK "A" - FK Choceň  4-0  (Dýčka 2,Červinka,Koráb)

 Ve druhém zápase jsme se utkali suverénně s nejprestižnějším soupeřem AC SPARTA PRAHA. V tomto zápase jsme velmi rychle inkasovali 3x za sebou po špatné rozehrávce a soupeř nás trestal. Naši kluci se nevzdávali a hra na palubovce neodpovídala skóre na tabuli 0:4. Podařilo se nám snížit, ale soupeř vždy navýšil o jednu branku. Za stavu 2:5 jsme měli několik šancí, které jsme nedokázali proměnit a tento stav vydržel do konce utkání. Zápas měl velký náboj a byl vyrovnaný, vůbec neodpovídal konečnému výsledku. Po zbytečných chybách jsme soupeři darovali luxusní náskok, který se těžko vyrovnával, ale věřili jsme si, že jsme schopni bez těchto chyb hrát více než vyrovnaně s tak famózním soupeřem!

 RK "A" - AC Sparta Praha  2-5 ( Dýčka 2)

 Ve třetím zápase jsme chtěli porazit velmi silné FK Pardubice. Výborně jsme nepouštěli soupeře do žádné šance a potvrdili svou převahu brankami. Velice kvalitní utkání i po mentální stránce, kluci se výborně pohybovali po celé palubovce a těžká práce se vyplatila.

 

RK "A" - FK Pardubice   2-0  (Dýčka,Červinka)

 V semifinále nás čekal velmi atraktivní soupeř FC Hradec Králové, který dosud herně dominoval a skupinu vyhrál bez větších problémů. V kabině jsme si řekli, co chceme hrát a musíme přidat obrovské srdíčko, bez kterého není možné porazit tak kvalitního soupeře. Kluci hráli velmi svědomitě, soustředili se na hru a byli odhodláni si pro vítězství dojít a být ve finále kvalitního turnaje. Takové vyjímečné zápasy, kdy rychnovští kluci přehrají FC Hradec Králové se v historii rychnovského fotbalu snad neobjevovalo a možná už neobjeví! Senzace!

 RK "A" - FC Hradec  4-0 ( Dýčka 4)

 

 Vysněné finále bylo před rychnovskými kluky, kteří papírově nebyli rozhodně favoriti, protože největší tahouni nehráli spolu a byli rozděleni do dvou týmů. Bylo to hodně o srdci a odhodlání prožít neopakovatelné chvíle, na které se jednou bude v Rychnově hodně vzpomínat!

 RK "A"- AC Sparta Praha  3-3 pen.7-8 (Červinka 2,Koráb)

Kdo jiný mohl být nejlepším soupeřem než famózní AC SPARTA PRAHA, která předváděla takové parametry fotbalu, který se musel líbit náročným fanouškům v hledišti. Věděli jsme, že sparťanští kluci umějí výjimečné věci, umí potrestat každou chybičku, hrají velmi kreativně a chytře. V očích našich rychnovských chlapců byla vidět jiskra, náboj a vyjímečná událost. Kolik dětí z našeho regionu si zahraje proti stejně starým klukům z nejlepšího týmu z celé republiky AC SPARTA PRAHA, která má tu nejlepší metodiku pro výchovu svých talentů. Zápas byl překrásný a celá hala byla emocemi nabitá! Vedli jsme 1:0 po krásné akci a hala šílela! AC SPARTA PRAHA opět potrestala a dala vyrovnávající branku. Znovu jsme navýšili, ale SPARTA dokázala vyrovnat. Minutu před koncem jsme vedli 3:2, ale SPARTA ukázala, proč je SPARTOU. Vyrovnala po naší chybičce, která by proti normálnímu soupeři nebyla chybou, ale takový soupeř jako SPARTA potrestá i tu nejmenší zdánlivou chybičku. Stav 3:3 a šlo se na penalty. Po dlouhé sérii jsme prohráli s nejsilnějším soupeřem, který byl nejkvalitnější proti kterému jsme kdy hráli! V očích chlapců se zrcadlily slzy, ale i chvíle, kterou si budou určitě pamatovat dlouho a budou na to rádi vzpomínat! Kdo může říci na rychnovsku, že prohrál ve finále na penalty s AC SPARTOU PRAHA? Myslíme, že nikdo a že se to už nemusí nikdy opakovat! Toto je opravdu vyjímečný ročník, který se jen tak nevidí.

 Děkujeme oběma týmům za předvedené výkony! Klukům z RK "A" bylo nyní více přáno, příště to může být naopak! Takový je fotbal, ale nejdůležitější je, aby kluci byli jako jeden tým. Když hráli kluci na palubovce, tak fandili kluci z jednoho týmu z tribuny a byli s nimi po celou dobu utkání a naopak! A tak to má být!

Závěrem děkujeme za každou pomoc od sponzorů, pořadatelů až po skvělé fanoušky, kteří nám přejí. Ne vždy platí, že jste doma prorokem! Chtěli bychom jmenovat alespoň ty, kteří nejvíce figurovali s pomocí uskutečnění tak skvělého halového turnaje. Velký dík patří generálnímu sponzorovi, pojišťovně GENERALI,zastoupené p. Jiřím Černohousem, dále partnerům p. Pavlu Dapecí, Aleši Syrovému, Ovocné sady Synkov a velké dík patří také našemu předsedovi fotbalového klubu Vaškovi Brůžkovi! O občerstvení se perfektně postaral p.Miloš Červinka. O moderování se postaral skvělý rétorik p. učitel Honza Zemen a zapisovámí výsledků Petr Reichl. Děkujeme za hudební doprovod na celém turnaji a všem, kteří se i skrytě postarali o to, aby turnaj proběhl v takové noblese!

Děkujem rodičům a hlavně skvělým maminkám za obrovskou podporu klukům a super povzbuzování!

 Luboš Dýčka a Jiří Šťovíček

 

Konečné pořadí:

1.AC Sparta Praha

 2.RK "A"

 3.SK Dobruška/Opočno

 4.FC Hradec Králové

 5.FK Pardubice 

 6.FK Choceň

 7.RK "B"

8.SK Letohrad

 

 Návrat na úvodní stránku
Hlavní partneři:
město Rychnov nad Kněžnou Královehradecký kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Škoda Auto MATRIX
Ostatní partneři:
energolar nejobklady bonnyfit uniprint dapi jolly joker kovo drašnar masáže Ulrich TELUX SYNYT TESS
© 2012-2014 fotbal-rychnov.cz