AKTUALITY

17.06.19

tabulka


02.04.19

Nové úrazové pojištění

Všechny subjekty sdružené v ČUS jsou od 1. 2. 2019 pojištěny úrazovým pojištěním u VZP, č. smlouvy 1310001770. Plnění se vztahuje na zápasy, tréninky i dopravu.


15.05.18

FC Spartak Rychnov n. Kn. - SPORTOVNÍ STŘEDISKO MLÁDEŽE


FC Spartak Rychnov vs. Manchester City FC

21.05.2018

Kluci ze starší přípravky FC Spartak Rychnov nad Kněžnou sehráli zápas s fotbalovým gigantem, největším favoritem turnaje.

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou : Manchester City FC

0 : 3

 

Ve dnech 19 a 20.05.2018 se starší přípravka FC Spartak Rychnov nad Kněžnou zúčastnili velkého mezinárodního turnaje PROVINCIAL Pfingstcup v Düsseldorfu. 

Turnaj se hrál v sedmi sportovních centrech a naše skupina hrála první den ve sportovním centru v části Ratingen. Na hřištích centra v Ratingenu jsme se potkávali s týmy jako Sporting Lisabon (P), FC Southampton (GB), Racing Santander (ESP), Zenit.St.Petersburg (RU), Bayer 04 Leverkusen (DE), Blackburn Rovers (GB) a Hajduk Split (HVR). Množství různých jazyků, dresy a loga velkých známých klubů, klubové vlajky a klubové stany jednotlivých týmů dělaly úžasnou atmosféru turnaje. Úvodní zápas turnaje patřil fotbalovému utkání mezi Manchester City FC a FC Spartakem Rychnov nad Kněžnou. Před zápasem se týmy dohodli na společném foto. Kluci se promíchali, prohodili pár slov v angličtině, zapózovali a vyběhli na hřiště. Zápas poutal pozornost velké části sportovního centra.  Hned v úvodu jsme měli velkou šanci skórovat, ale fantastický zásah brankáře Manchestru zabránil gólu. Než se náš tým sehrál, dostali jsme od Manchestru tři góly. Manchester City FC hrál fantastický fotbal bez chyb s dokonalou kombinací. Naše obrana podpořená útočníky a fantastický výkon našeho brankáře udrželi Manchester bez dalších gólů. Odehráli jsme s Manchester City FC nejlepší výsledek mezi ostatními týmy ve skupině. Ostatní soupeři Manchester City FC inkasovali větší gólovou nadílku, a to až 0:9. Druhý den jsme hráli ve sportovním centru v části Velbert. Tady jsme vyhráli svou skupinu a postoupili do semifinále. Kluci si přivezli, po hrubém nesportovním zápase o postup do finále s množstvím úmyslných útoků soupeře na naše hráče, po nichž dva naši útočnici nemohli se zraněním dále pokračovat v turnaji a další se museli nechat ošetřit, pohár za čtvrté místo. Bylo to hloupé a nepochopitelné proč se soupeř, místní tým o rok starších kluků, rozhodl za každou cenu za tolerance místního rozhodčího profaulovat do finále. Kluci pro sebe získali neocenitelné fotbalové i sportovní zkušenosti se silnými evropskými týmy. Vítězství, která potěší, i prohry, které poučí, v základním čase i na penalty.

Cestu na TOP turnaj jsme zahájili jak jinak než mimořádně, a to srazem ve středisku GAPA, kde jsme se sešli na bowlingu a kluci i rodiče sehráli sportovní zápas. O půlnoci jsme se vydali autobusem firmy TAD s.r.o. Trutnovské automobilové dopravy na 900 km dlouhou pouť. Děkujeme tímto firmě TAD s.r.o. za moderní, nádherný autobus, který nás pohodlně vozil po celou dobu zájezdu a řidičům za jejich vstřícný přístup. Ubytovaní jsme byli pořadatelem turnaje agenturou PT SPORTS v Holiday INN Hotel City Center 4****v Essenu. Na hotelu jsme se potkávali s hráči z Celtic Glasgow FC, FSV Mainz 05 a dalšími týmy. Essen je na naše poměry velmi rušné město, a tak jsme ocenili po namáhavém dni klidné a pohodové zázemí. Druhý den čekalo na kluky překvapení, a to dort – velké fotbalové hřiště FC Spartak Rychnov nad Kněžnou s marcipánovými figurkami všech hráčů v klubových dresech a jejich čísly na zádech včetně figurek obou trenérů Jiřího Šťovíčka a Luboše Dýčky. Dort byl hodně velký a hráčům i rodičům dalo hodně snažení jej sníst. Kluci snědli sami sebe nebo se snědli navzájem. Děkujeme tímto i paní cukrářce za fantastické zpestření dne. K úžasné atmosféře turnaje a hladkému průběhu přispěli velkou měrou rodiče a realizační tým, za což jim všem moc děkujeme. Velké poděkování za podporu patří partnerům týmu Královéhradeckému kraji, FC Spartaku Rychnov nad Kněžnou, Městu Rychnov nad Kněžnou, Karlu Schwarnzenbergovi, místní Generali Pojišťovně a.s., středisku GAPA, panu Passerovi, odborům Škoda Auto a.s., Koupelny Syrový s.r.o., fa.Matrix s.r.o., fa.Vencl&Banha s.r.o., fa.SYNERGIC s.r.o. (drogérie TETA), ZEA Rychnovsko a.s., novinám Orlický týdeník a hlavně rodičům hráčů.

 

Celou dobu, od setkání na středisku GAPA až do návratu, s námi byl profesionální kameraman ČT Sport, který připravuje snímek a spoty pro vysílání v regionální a možná i v celoplošné televizi. Myslím, že se můžete těšit na krátký snímek z této mimořádné události rychnovského fotbalu.

 

Přijďte se podívat na naše hráče na poslední zápasy finálové krajské skupiny, které se budou hrát na stadionu FC Spartak Rychnov nad Kněžnou v sobotu 26.05.2018 od 13 hodiny a na závěrečné zápasy v neděli 03.06.2018 od 10 hodiny. FC Spartak Rychnov nad Kněžnou již vede tabulku se 40 body o 15 bodů před druhým v pořadí FC Hradec Králové.

 

Fan tým starší přípravky FC Spartak Rychnov nad KněžnouNávrat na úvodní stránku
Hlavní partneři:
město Rychnov nad Kněžnou Královehradecký kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Škoda Auto MATRIX
Ostatní partneři:
energolar nejobklady bonnyfit uniprint dapi jolly joker kovo drašnar masáže Ulrich TELUX SYNYT TESS
© 2012-2014 fotbal-rychnov.cz