AKTUALITY

17.06.19

tabulka


02.04.19

Nové úrazové pojištění

Všechny subjekty sdružené v ČUS jsou od 1. 2. 2019 pojištěny úrazovým pojištěním u VZP, č. smlouvy 1310001770. Plnění se vztahuje na zápasy, tréninky i dopravu.


15.05.18

FC Spartak Rychnov n. Kn. - SPORTOVNÍ STŘEDISKO MLÁDEŽE


Mezinárodní turnaj Provinzial Pfingstcup v Německu

21.05.2018

Realizováno za podpory Královéhradeckého kraje

 

Mezinárodní turnaj naší starší přípravky v Německu!

 

Ve čtvrtek ve 20 hodin jsme se společně sešli na bowlingu, abychom nemuseli naše chlapce na noc budit a mohli tak před vysněnou cestou na mezinárodní  turnaj do Německa nasát naši rodinnou atmosféru celého týmu FC Spartak Rychnov nad Kněžnou. V očích nás všech se zrcadlila společná radost a hrdost za naši dosavadní práci. Ne každý tým se může kvalifikovat na tak prestižním turnaji, kde hrají nejlepší giganti z celé Evropy.

  

K restauraci GAPA přijel luxusní autobus přesně ve 24 hodin a naše parta dětí, rodičů a dalších důležitých členů celé výpravy nastoupila na dobrodružnou cestu plnou zážitků, na kterou budeme jednou moc a moc vzpomínat a všechno si více uvědomovat a vážit si takových úspěchů. Tyto krásné momenty máme od záčatku do konce natočeny profesionálním kameramanem a naším skvělým kamarádem Pavlem, který s námi vyrazil prožít nezapomenutelné okamžiky bez honoráře i přesto, že se s nikým z nás vůbec neznal a fotbal moc nesleduje. Byl pro nás velkým svědectvím, že existují profesionálové, kteří jsou lidští a nezištní. Těsně před odjezdem jsme oslovili studenta gymnázia a našeho klubového hráče mladšího dorostu Tomáše Zemánka, který byl určen jako náš mluvčí spolu s Terezkou Dýčkovou. Tomáš byl naprosto profesionální a ve všem jsme se mohli na něho spolehnout. Výborně se s Terezkou doplňovali a vytvořili nám velkou oporu se domluvit se vším co jsme potřebovali.

  

První den v sobotu jsme nastoupili proti největšímu favoritovi celého turnaje, věhlasnému týmu Manchesteru City. Před zápasem jsme se s chlapci z Manchesteru společně vyfotili a je docela možné, že za pár roků uvidíme tyto kluky z Manchesteru v televizi. Tato fotka bude mít velkou cenu a krásné vzpomínky nás všech. Už před zápasem bylo cítit ve vzduchu velké napětí nás všech, kluci z Manchesteru a celý realizační tým působil velice vstřícně, pokorně a kultivovaně. Chovali se jako opravdoví profesionálové. Náš zápas s Manchesterem byl jako zahajovací zápas celého turnaje, který přitáhl mnoho zvědavých diváků a novinářů, fotografů i trenérů ostatních týmů. Od prvního hvizdu jsme si překvapivě bez velkého respektu vytvořili už v první minutě největší šanci v zápasu. Po pár minutách se velký gigant začínal více rozehrávat a ukazoval nám veliké parametry skvělého fotbalu. Po pěti minutách náš brankář nešťastně vyrazil střelu přímo na nohu útočníka z Manchesteru, který nás okamžitě potrestal. Stav 1:0.

  

Tím jsme uvolnili nohy soupeřům, kteří bleskově po nedůraze našich obránců přidali ještě dvě branky. Stav byl po 10 minutách 3:0. A tento stav vydržel do konce celého zápasu, což byl nejmenší příděl, který Manchester nadělil ostatním týmům ve skupině!

  

Druhý zápas nás čekal hned po 15 minutách, kdy proti nám nastoupili kluci z polské akademie APN Talent Trzebnica. Byl to velice kvalitní tým a předvedli jsme velmi solidní výkon. Naši kluci si v tomto zápase vytvořili více šancí a měli jsme i více držení míče. Hráli jsme pohledný fotbal, který byl na vysoké úrovni. Bohužel jsme šance nedokázali tolik proměňovat a proto jsme "jen" remizovali 1:1, kdy branku vstřelil Luboš Dýčka.

  

Po půl hodině už na nás čekal německý tým FC Moncheim na umělé trávě. Soupeř byl velice agresivní a hrál bez větší kombinace a více se snažil hru bořit než tvořit. Bohužel německý styl našim chlapcům nesedl a prohráli jsme těsně 2:1, kdy branku vstřelil Míra Filip. Překvapilo nás, že soupeř po skončení zápasu nepřišel našim chlapcům podat ruku, což nám přišlo velice nesportovní.

  

Po hodině jsme znovu nastoupili na umělé trávě proti domácímu německému celku ASV Tiefenbroich, kteří mohli mít ve hře o rok starší chlapce, kteří byli většinou o hlavu větší než naši kluci. Agresivní hra do těla a umělá tráva nám velmi ztěžovala hrát naši kombinační hru. Zápas byl vyrovnaný, ale soupeř tři minuty před koncem dal rozhodující branku. Zápas jsme prohráli 0:1. Moc nás to mrzelo, protože jsme byli mnohem fotbalovější, ale soupeř využil svou fyzickou sílu v soubojích.

  

Na základě našich výsledků jsme postoupili do "bronzové"skupiny. Čekal nás přejezd do jiného krásného střediska Velbert. Začínali jsme hrát v neděli ráno v této skupině o 20 týmech a odehráli jsme v základní skupině 5 zápasů proti velmi rychlým a kvalitním týmům, kteří by svou úrovní hráli v ČR žákovskou ligu! Ukázala se nesmírná kvalita německého i zahraničního fotbalu, který obecně převyšuje všechny naše kategorie od dětí až po dospělé na všech úrovních!  Přesto jsme se dokázali probojovat do krásného čtvrfinále! Už to byl fantastický výsledek, protože jako trenéři jsme viděli, že krajský přebor v celé naší republice, od Čech až po Moravu, rozhodně nemá takovou kvalitu! Výborná zkušenost!

  

Skupina hřiště Velbert

 RK-Eintracht Mahlsdorf 3-1 Červinka 2, Široký

 RK- Eintracht Frankfurt 2 -1 Červinka 2

 RK - FC Hlučín 0 -2

 RK - NEO Borne 3 - 1 Široký, Červinka, Dýčka

 RK - SSVG Velbert roč. 2006 1 - 0 Koráb

 

Skupinu jsme s přehledem vyhráli a postoupili do závěrečných bojů, kde bylo 8 týmů.

 

Ve čtvrtfinále nás čekal dánský tým Skoshoved, který jsme od začátku velmi dobře zvládli. Nepouštěli jsme soupeře k ničemu vážnějšímu a kontrolovali hru. Zápas jsme zaslouženě vyhráli 2:0, kdy branky vstřelil Daniel Šimon.

 

 Za 30 minut jsme už nastoupili v semifinále proti německému týmu Eintrach Mahlsdorf. S takovou agresivitou jsme se ještě nikdy nesetkali. Němečtí kluci hráli příliš tvrdě a zákeřně. Místo stanoveného času 15 minut, se zápas prodloužil na 30 minut. Zápas byl přerušen na pár minut, aby se emoce uklidnili. Přemýšleli jsme o tom, zda-li zápas vůbec dohrajeme. Němečtí kluci napadali naše chlapce i mimo hru a také způsobili zranění našich dvou chlapců, kteří zápas už nedohráli! Přesto německý rozhodčí toto chování přehlížel, nebo dokonce pískal proti nám. Výsledek nakonec skončil 1:1, kdy branku vstřelil Tadeáš Červinka. Čekali nás penalty. V první sérií skončili penalty 4:4 a ve druhém kole, kde se kopali 3 penalty. Kluci jednou zaváhali a tím jsme nepostoupili do finále!

 Zápas o třetí místo nás čekal hned proti německému celku Bayern Wuppertal, kde utkání mělo velký spád na obou stranách. Zápas byl velice kvalitní a nabízel divákům hezké fotbalové akce. Když už naši kluci prohrávali 1:3, tak jsme se nadechli k velkému obratu a srovnali jsme na konečných 3:3. Branky dávali 2x Luboš Dýčka a Michal Tomas. Znovu jsme museli jít na penalty. Bohužel jsme prohráli 3:4 a tím jsme skončili na krásném 4. místě. Kluci odvedli velmi dobré výkony v tak náročné konfrontaci s jiným fotbalem, který se u nás na trávnicích nevidí!

 Na zpáteční cestě domů jsme si to tradičně zpestřili skvělým moderováním trenéra Jiřího Šťovíčka (Mourinha), který udělal rozhovor se všemi hráči a odvážnými rodiči. Skvělá nálada nás provázela po celou dobu naší dlouhé cesty!

 Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám fandí a přejí našim chlapcům to nejlepší! Díky všem sponzorům, kteří budou zveřejněni v novinách. Také díky Milošovi Červinkovi, který nám jako vždy zajistil občerstvení. Závěrem vždy to nejlepší - rádi bychom vyzdvihli toho nejdůležitějšího člověka v tomto celém projektu, který vše pečlivě naplánoval, řídil, organizoval a to do posledního detailu! Je to náš skvělý kamarád, skromný a pokorný člověk Jirka Černohous. Jířo, díky moc! Bez Tebe bychom do toho s Mourinhem nešli!

 

 

 

 Návrat na úvodní stránku
Hlavní partneři:
město Rychnov nad Kněžnou Královehradecký kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Škoda Auto MATRIX
Ostatní partneři:
energolar nejobklady bonnyfit uniprint dapi jolly joker kovo drašnar masáže Ulrich TELUX SYNYT TESS
© 2012-2014 fotbal-rychnov.cz