AKTUALITY

23.05.19


05.04.19

Změny v kádru:

Příchody: 

ROMAN ZAJÍČEK (KOSTELEC)

JAN KÁBRT (NÁCHOD)

MARTIN BITTNER (LESNICE)

ODCHODY: 

Lukáš Nožka (Nové Město n. M.)

Jan Vrána (Solnice)


02.04.19

Nové úrazové pojištění

Všechny subjekty sdružené v ČUS jsou od 1. 2. 2019 pojištěny úrazovým pojištěním u VZP, č. smlouvy 1310001770. Plnění se vztahuje na zápasy, tréninky i dopravu.


15.05.18

FC Spartak Rychnov n. Kn. - SPORTOVNÍ STŘEDISKO MLÁDEŽE


Mladší žáci druzí na turnaji v Chocni!

10.03.2019

 Mladší žáci  na turnaji  v Chocni!

 

 V sobotu 9. 3. 2019 jsme jeli na turnaj do Chocně, kde se zúčastnili i ligové týmy mladších žáků. Hrálo se na umělé trávě za občasného deště a chladného počasí.

 Hrací doba 1x 25 minut na celou polovinu hřiště v rozestavení 7+1. Hrálo se na 2 skupiny.

 Skupina A: NÁCHOD, HOLICE, CHOCEŇ/ VÝSOKÉ MÝTO, RK

 Skupina B: TŘEBEŠ, SVITAVY, LETOHRAD, VYSOKÉ MÝTO

 Sestavy:

 Šimon Daniel, Hůlka Jakub, Koráb Josef, Adamec Jan, Červinka Tadeáš, Široký Filip, Dýčka Luboš (C), Horák Dominik, Brož Samuel, Jiří Šťovíček, Preclík Pavel

 

FC Spartak Rychnov n. Kn. - Náchod. 0:1

První zápas jsme hráli proti Náchodu, ve kterém jsme měli optickou převahu, více jsme byli na míči, ale u většiny hráčů byl pohyb bez míče statický, žádná nabídka do kombinační spolupráce, žádná zdravá agresivita, žádný zápal. Navíc naši útočníci v úvodu 10 minut nedokázali proměnit 100% šance a soupeře potrestat. Brankové příležitosti jsme si přesto dokázali po celý zápas vypracovat, ale chyběl nám finální klid  a kvalita v koncovce. Soupeř po jedné akci, kde se odrazil míč na vápno, trefil přesně šibenici. Ještě 5 minut před koncem, nám rozhodčí nejdříve uznal vyrovnávající branku, ale po diskuzích trenéra z Náchoda, že byl údajný ofsajd, své rozhodnutí vrátil zpátky. Prohráli jsme poprvé s Náchodem za celou dobu našeho působení (7 let). Trenér Náchoda po zápase uznal, že jsme byli lepším týmem.

 

 FC Spartak Rychnov n. Kn. - Holice  5:0

 Střelci: Horák, Červinka, Tomas, Filip, Šťovíček

 

Znovu jsme si museli říci v kabině, že takto hrát nemůžeme a nechceme. Ve druhém zápase nás čekal soupeř z Holic. V tomto zápase bylo vidět, že kluci více chtějí odčinit zbytečnou porážku s Náchodem. Přidali se hráči, kteří v prvním zápase, nebyli tak vidět. Začali jsme více kombinovat a vytvářeli jsme si pohledné akce, na které bylo radost se dívat. Soupeře jsme zcela přehráli a náš obraz hry začínal vzbuzovat u soupeřů větší respekt. Ale i v tomto zápase, jsme měli hodně vyložených šancí, které jsme nepotrestali s větším brankovým rozdílem.

 

FC Spartak Rychnov n. Kn. - Choceň/Vysoké Mýto  3:0

 Střelci: Červinka, Široký, Dýčka

 Třetí zápas jsme odehráli hned po tomto zápase, bez pauzy proti domácímu týmu Chocně. Navázali jsme na výkon z druhého zápasu a dobře jsme si přihrávali, kombinovali.

 

Postoupili jsem z druhého místa za Náchodem kvůli vzájemnému zápasu. Jinak jsem měli mnohem lepší skóre. A dokonce naše předvedená hra se stále lepšila.

  

SEMIFINÁLE: FC Spartak Rychnov n. Kn. - Svitavy  4:1

Střelci: Preclík 2, Široký, Šťovíček

 

V semifinále jsme předvedli nejlepší výkon na turnaji. Hráli jsem velice týmově, dokazáli si přihrávat a využívali jsme šířku hřiště. Zaslouženě jsme postoupili do finále. Tímto stylem hry bychom se měli určitě prezentovat!

 

FINÁLE: FC Spartak Rychnov n. Kn. - Třebeš  1:4

 Střelci: Filip

 Ve finále nás čekal tým z Třebše, který se prezentuje velmi důraznou hrou v soubojích, rychlostně vybavených hráčů, kteří bojují o každý metr na hřišti. Náš brankář Dan si bohužel vybral své nejhorší chvilky za jeho působení v našem týmu. Pomalými rozehrávkami na vápně zbytečně ztratil míč a v podobných situacích 3x inkasoval. To s takovým agresivním soupeřem je těžké zvrátit. Naše hráče to stojí hodně sil, protože kluci z Třebše jsou fyzicky dobře vybaveni. Přesto jsme soupeře více tlačili, ale v útočné řadě jsme se nedokázali tolik prosadit. Musíme na tom zapracovat, protože pokud se útočníci vůbec neprosadí, je strašně těžké pro záložníky skórovat, když si navíc plní i defenzivní úkoly. I když jsme drželi více míč a byli jsme mnohem aktivnějším týmem hrát více fotbal, tak soupeř potrestal každou chybu. V závěru jsme se pokusili udělat ještě změnu v rozestavení. Tadeáš se přesunul do útoku a ukázal všem útočníkům jak se hraje přímočaře a s jakým zaujetím pro hru! Chtěli jsme tam ještě dát Lubu, ale to bychom úplně ztratili střed hřiště a rozvážnou rozehrávku z hloubi pole.

 

Musíme také uznat, že soupeř měl více vyrovnaný tým, více rychlostních a agresivních hráčů. Někteří naši hráči nestačili tempu hry a s tím je spojena veškerá práce s míčem v rychlosti, kvalitě provedení a rychlému vyhodnocení v daném okamžiku. Na některé hráče je velké hřiště zásadní změnou a má velký vliv na jejich herní projev.

 

Znovu musím nejvíce pochválit hráče, kteří po celý turnaj vyčnívali nad ostatní a nechali na hřišti všechny své síly a přidali jak velikou kvalitu, tak obrovskou bojovnost, zarputilost a emoce! Tyto hráči odehráli na hřišti nejvíce minut s obrovským rozdílem a byli nejčastěji na míči. Myslím, že zaslouží jmenovat a to jsou Luba, Tadeáš a poslední dobou stabilně hrající Pepíno! Pepíno udělal z ostatních hráčů největší posun ke zlepšení. Fíla hrál také dobře, ale byl po nemoci. Jinak určitě patří k našim klíčovým hráčům.

 

Největší nedostatek v naší hře vidíme hlavně v důrazu v souboji na míči. Na tom musíme nejvíce zapracovat. Přesto myslím, že jsme jako tým udělali veliký pokrok v tom, jak dokážeme na velkém hřišti kombinovat, využívat všechny hráče do hry, přihrávat si z jedné strany na druhou a tímto způsobem musíme hrát. Jedině tak můžeme předvádět pohledný fotbal, který bude bavit hráče, ale i diváky. Každý hráč je teď nesmírně důležitý a každého si vážíme, i když není v tomto hodnocení jmenovaný. Míra a Pavel určitě zaslouží pochvalu za pracovitost i snahu hrát fotbal. Sam, Dominik, Kuba, Jířa, Honza mají každý něco originálního, čím mohou týmu určitě pomoci a pořád se mohou zlepšovat jako Pepíno. Míša Tomas to má nejtěžší, protože je ze všech hráčů nejmladší a to je strašně znát. Je to jednoznačně nejlepší hráč z ročníku 2008, který s námi celou dobu hraje.

 

Na tunaji jsme obsadili 2. místo a myslím, že to je dobrý výsledek. Dokázali bychom se určitě v žákovské lize prosadit. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Luboš Dýčka.

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat za dobrou reprezentaci jako týmu. Kluci mají dobrou partu, ale musejí si uvědomit, že už to není o 2 nebo 3 hráčích, kteří nás kolikrát dovedli k nejlepšímu místu v soutěžích, ale teď je to o každém hráči. Každý post na hřišti je klíčový a důležitý!

 

Kluci užijte si s rodičema krásné jarní prázdniny a budeme se těšit na společný trénink.

 

Luboš Dýčka a Jíří ŠťovíčekNávrat na úvodní stránku
Hlavní partneři:
město Rychnov nad Kněžnou Královehradecký kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Škoda Auto MATRIX
Ostatní partneři:
energolar nejobklady bonnyfit uniprint dapi jolly joker kovo drašnar masáže Ulrich TELUX SYNYT TESS
© 2012-2014 fotbal-rychnov.cz