AKTUALITY

15.09.20

tabulka


02.04.19

Nové úrazové pojištění

Všechny subjekty sdružené v ČUS jsou od 1. 2. 2019 pojištěny úrazovým pojištěním u VZP, č. smlouvy 1310001770. Plnění se vztahuje na zápasy, tréninky i dopravu.


Přípravka na turnaji v Polsku

15.07.2019

Úspěšná reprezentace juniorských fotbalistů na turnaji Wroclaw Trophy. Kluci přivezli tři výhry, jednu remízu a jen dvakrát podlehli silnějším týmům, z nichž jeden vyhrál celou skupinu.

 

Fotbalisté starší přípravky týmu FC Spartak Rychnov nad Kněžnou posílení o hráče SK Dobruška reprezentovali náš region na velkém mezinárodním turnaji Wroclaw Trophy v polské Wroclawi. Turnaji se účastnilo rekordních 200 týmů z 20 zemí celého světa včetně týmů z Malty nebo USA. Naše kategorie U11 byla nejsilněji obsazenou kategorii s 36 týmy, a tak byla rozdělena do dopolední skupiny A. a odpolední skupiny B. Náš tým se dostal do silně obsazené odpolední skupiny B a do nejsilnější základní skupiny mezi týmy Akademia Jaworzno, polský tým z města o 100.000 obyvatelích, FC Wroclaw Academi, polský tým hlavního klubu Wroclawi města se 650.000 obyvateli, a SDYSHOR Chaika Cherkasy, ukrajinský tým z města o 300.000 obyvatelích. Podle měřítka možností základny pro výběr hráčů jsme byli drobečkem mezi velikány, a přesto jsme se slušně prosadili. Byli jsme jediným zástupcem ČR v této B skupině.

 

Celkem jsme přivezli tři vítězstvíjednu remízu a jen dvakrát jsme podlehli soupeři, což považuji za velký úspěch týmu. Porazili jsme dvakrát tým FC Wroclaw Academi, a to 3:2 a 4:1, a jednou tým FK Lovcen (Černá Hora) 3:0. Remízovali jsme po těžkém souboji se silným soupeřem týmem SDYSHOR Chaika Cherkasy 0:0. Prohráli jsme s týmem Akademie Jaworzno 3:0, který vyhrál celou skupinu, a s týmem Fortuna Kaunas (Litva) 3:0. Dostali jsme celkem 6 gólů a dali jsme 10 gólů. Zároveň jsme byli nejúspěšnějším týmem ČR v kategorii U11 na tomto turnajiHráči si z turnaje přivezli medaile UEFA RESPECT a poháry. Zápas s týmem SDYSHOR Chaika Cherkasy bylo možno sledovat přímým přenosem a je záznamem na YouTube.

 

Účast na velkém mezinárodním turnaji byla pro kluky mimořádným fotbalovým i osobním zážitkem. Hráči získali nejen mezinárodní fotbalové zkušenosti, ale hlavně si užili doprovodných akcí připravených pořadatelskou agenturou Euro Sportring. První den turnaje se kluci účastnili společně s týmy z 20 zemí zahajovacího ceremoniálu na Solném rynku v centru Wroclawi, který byl velkou uvítací show. Dále byla v areálu sportoviště ve FAN zóně pro účastníky připravena velká řada sportovních zábavných aktivit. Kluci využili i možnost navštívit největší Aquapark v Polsku, který byl nedaleko našeho ubytování. Byli jsme ubytováni ve vysokoškolské koleji na úrovni ***hotelu s plnou penzí pro hráče. Na hřišti měli hráči zajištěn pitný režim včetně iontového nápoje a různé druhy ovoce. Po odehrání všech zápasů jsme se na závěr turnaje účastnili slavnostního předání medailí na tribuně UEFA RESPECT. Jedinou nepříjemností turnaje byla velmi špatná kvalita hřišť č.14 a 13, na nichž jsme museli odehrát 4 ze 6 zápasů. Na tak špatném povrchu na úrovni plácku za domem jsme snad ještě nehráli. Věřím, že na standardním hřišti bychom podali ještě lepší fotbalový výkon a měli i lepší výsledky.

 

Děkuji všem hráčům, jmenovitě Vašku ČernohousoviŠimonu FáberoviBřéťovi FígloviPavlu HeláskoviMarku Horákovi,Dominiku CharvátoviMarku KrunčíkoviOndřeji KocmanoviRadimu LorencoviMichalu MarešoviPetru NěmečkoviNguyen Truong LukasoviMatyáši PiskoroviJakubu PišloviMatěji ŠedoviFilipu Školníkovi a Vašku Vackovi za jejich bojovné nasazení v zápasech a všem, kdo podporovali tým na místě i doma. Děkujeme také partnerům, díky kterým jsme se mohli turnaje zúčastnit Nadačnímu fondu na podporu fotbalové mládeže Královéhradeckého kraje,  společnosti ZEA Rychnovsko a.s.Penzionu Orlicko, rodině Marešových, dopravci AUDIS BUS s.r.o., místnímu zastoupení Generali Pojišťovny a.s. a hlavně klubu FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, že nám umožnili tento fantastický zážitek.

 

Jiří Černohous

vedoucí a koordinátor týmuNávrat na úvodní stránku
Hlavní partneři:
město Rychnov nad Kněžnou Královehradecký kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Škoda Auto MATRIX
Ostatní partneři:
energolar nejobklady bonnyfit uniprint dapi jolly joker kovo drašnar masáže Ulrich TELUX SYNYT TESS
© 2012-2014 fotbal-rychnov.cz