AKTUALITY

15.09.20

tabulka


02.04.19

Nové úrazové pojištění

Všechny subjekty sdružené v ČUS jsou od 1. 2. 2019 pojištěny úrazovým pojištěním u VZP, č. smlouvy 1310001770. Plnění se vztahuje na zápasy, tréninky i dopravu.


Předseda zhodnotil sezónu pro OT

02.07.2019

Rozhovor předsedy Václava Brůžka po skončené sezóně pro Orlický týdeník.

1. Jak jste spokojený s právě skončenou sezonou, v níž jste hráli až do posledního kola o udržení?

 

Vzhledem k záchraně v přeboru hodnotím skončenou sezónu jako úspěšnou. Samozřejmě nás všechny čeká spousta práce, abychom se v dalších letech s podobnými starostmi nemuseli zabývat.

 

2. Pojďme si projít celou sezonu od začátku. Kvůli rekonstrukci hřiště jste prvních šest zápasů odehráli na hřištích soupeřů. Teprve až v sedmém kole jste získali první dva body po výhře nad Hořicemi na „domácím“ hřišti v Černíkovicích. Čekali jste, že se s touto překážkou popasujete lépe?

 

Čekali, nečekali… Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, ale doufali jsme, že budeme mít víc bodů. Na domácím hřišti jsme se představili až v jedenáctém kole a do té doby získali jen pět bodů. Děkujeme Černíkovicím za poskytnutí azylu ve dvou zápasech, ale přece jenom úplně domácí prostředí to nebylo. Své by k tomu mohli povědět třeba Hořice, které dohrávali domácí zápasy v Probluzi.

 

3. Následně jste vyhráli v Červeném Kostelci, ale poté jste získali body již jen se Sobotkou a Kostelcem. Věřili jste, že se i tak dá sezona na jaře zachránit?

 

V záchranu jsme věřili. Bohužel v průběhu jarní části nás nemile zaskočila situace Náchoda v divizi. S tím, že budou sestupovat z krajského přeboru čtyři týmy, jsme nepočítali.

 

4. Jak těžké bylo psychicky zvedat tým, když šel od porážky k porážce?

 

Zvedat tým bylo velmi složité. Každý viděl, jak na tom jsme a v jakém stavu nastupujeme.

 

5. V zimní přestávce se vám povedly posily – přišel Kábrt z Náchoda a vrátil se vám střelec Zajíček… Co bylo ještě dalším faktorem, že jste nakonec soutěž zachránili?

 

Jednoznačným faktorem byl přístup všech hráčů a kvalitní zimní příprava. Co se týče posil, tak Honza Kábrt skvěle zapadl a s přehledem řídil naši obranu a navrátilec Roman Zajíček vytvořil s Jirkou Počtýnským nejlepší útok v přeboru.

 

6. V úvodních dvou kolech jste doma ztratili body, ale pak jste měli šňůru výher. V závěru sezony jste však měli výsledky jako na houpačce. Nebáli jste se, že to nezvládnete a sestoupíte? 

 

Neřekl bych, že jsme měli výsledky jak na houpačce. Vstup do jarní části nebyl podle našich představ, ale potom následovaly tři výhry v řadě, poněkud hloupá prohra s Hořicemi a další pětizápasová šňůra výher. V následujících dvou utkáních jsme získali jen bod, což bylo způsobeno i zraněním našich opor Zajíčka a Kábrta. Po jejich plnohodnotném návratu, jsme se vrátili na vítěznou vlnu a stali se vítězi jarní části přeboru.

 

7. Jaký podíl má na záchraně trenér Karanský?

 

Zcela zásadní! Změna trenéra bylo pro mě zatím nejtěžším rozhodnutím a naštěstí sázka na Zdeňka vyšla a jeho práce byla zúročena záchranou. Vzhledem k průběhu podzimní části a těžké životní situaci byl pro něj průběh jara a záchrana alespoň trošku vzpruhou a radostí.

 

8. Kdo patřil mezi opory mužstva?

 

Těžko někoho vyzdvihovat, z týmového výkonu a formy mužstva těžili především útočné hvězdy Jirka Počtýnský a Roman Zajíček. Skvělá střelecká forma vynesla Jirku Počtýnského s 26 brankami na trůn pro krále střelců přeboru.

 

9. Definitivní záchranu jste potvrdili výhrou na hřišti Kostelce. Kolem závěru krajského přeboru kolují různé spekulace ohledně pohlídání si výsledků, což je kolorit českého fotbalu. Můžete je vyvrátit?

 

Jak jste uvedl, jde o určitý kolorit českého fotbalu. Osobně jsem chtěl, abychom byli zachráněni již před posledním kolem, aby k podobným řečem nedošlo. Nicméně pokud vyhráváte zápasy 4:0, určitě nejde o náhodu nebo nějaké pohlídání. Navíc jsou všechny zápasy snímány a každý se může podívat na jejich průběh.

 

10. Jakou kvalitu měl krajský přebor?

 

Chce se mi říct, že dobrou, ale na druhé straně zprávy z jiných týmů o tréninkové morálce a počet hráčů v některých zápasech jsou velkým varováním do budoucnosti. O kvalitě také vypovídá skutečnost, že poslední tým po podzimu se stane vítězem jarní části, byť jsme všichni odvedli obrovský kus práce, skvěle doplnili tým a výborně potrénovali.

 

11. Nejlepší a nejhorší zápas v sezoně?

 

Nejlepší zápas jednoznačně domácí utkání proti Červenému Kostelci. Nejhorší byly podzimní zápasy, do kterých jsme nastupovali s velmi improvizovanou sestavou a jen těžko jsme mohli doufat v bodový zisk.

 

12. Jaká byla úroveň rozhodčích?

 

Za mě jednoznačně dobrá. Nemám čas sledovat jiné soutěže, ale excesy, které si dovolili rozhodčí v ligové baráži, jsem v přeboru nezaznamenal.

 

13. Plánujete v letní přestávce změny v kádru nebo realizačním týmu?

 

Samozřejmě bychom chtěli posílit. Kádr máme přeci jenom úzký a dva – tři kvalitní hráči by přišli vhod. Realizační tým má i nadále důvěru.

 

14. Kdy plánujete začátek přípravy na novou sezonu?

 

Příprava na novou sezonu začíná již 9. 7. Chtěl bych všem popřát hezkou dovolenou, hráčům nabraní sil a těším se na nový ročník krajského přeboru spolu s našimi skvělými fanoušky.Návrat na úvodní stránku
Hlavní partneři:
město Rychnov nad Kněžnou Královehradecký kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Škoda Auto MATRIX
Ostatní partneři:
energolar nejobklady bonnyfit uniprint dapi jolly joker kovo drašnar masáže Ulrich TELUX SYNYT TESS
© 2012-2014 fotbal-rychnov.cz