AKTUALITY

15.01.19

V úterý 26. 2. 2019 v 19:30 se v sídle spolku U Stadionu 1430, Rychnov nad Kněžnou koná Valná hromada FC Spartak Rychnov nad Kněžnou.


15.05.18

FC Spartak Rychnov n. Kn. získal status Sportovní středisko mládeže!


19.09.17

Úrazové pojištění

Všechny subjekty sdružené v ČUS jsou pojištěny úrazovým pojištěním u Kooperativy, č. smlouvy 4950050842. Týká se to zápasů, tréninků i dopravy.


Starší přípravka zvítězila v Chrudimi!

05.02.2018

 

Starší přípravka zvítězila v Chrudimi!

 

Dne 4. 2. 2018 jsme se výborně prezentovali na halovém turnaji v Chrudimi. Naši kluci si tak zahráli na palubovce, kde se hraje futsal liga dospělých.

Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti velkému favoritovi Pardubicím, pro které to byl druhý zápas ve skupině. Naši kluci to skvěle takticky i herně zvládli. Zápas měl obrovský náboj, rychlost a vyspělou kvalitu! Naši kluci prohrávali 0:1, ale byly jsme individuálně lepší, silnější na míči, což nám dávalo šanci na vyrovnání. Vůbec jsme se nevzdávali, věděli jsme, že máme kvalitu a na konci zápasu jsme zaslouženě vyrovnali na konečný stav 1:1. Po tomto velmi kvalitním zápase nasvědčovalo vše k tomu, že tyto týmy na sebe narazí ještě ve finále.

Ve druhém zápase jsme nehráli to, čím se chceme prezentovat. Nebyli jsme soustředěni na správné načasování přihrávek a chyběl nám klid a rozvaha. Nechali jsme se unést atmosférou i hrou soupeře a více to byl boj než fotbal. Zvítězili jsme těsně 2:1 a vybrali si zápas, ve kterém jsme spíše hráli sami proti sobě. V kabině jsme si v klidu řekli, že budeme hrát naši hru a věřili jsme, že navážeme na výborně odehraný zápas s Pardubicemi.

Kluci od dalšího zápasu přehrávali všechny soupeře s rozdílem třídy, ozdobili herní situace s vynikajícím zakončením!  Od té doby jsme byli zcela dominantní, soupeře do ničeho nepouštěli a celou skupinu odehráli ve velkém stylu!

Vyhráli jsme celkovou skupinu před Pardubicemi o lepší počet střelených branek. Do semifinále jsme nastoupili proti šikovným klukům ze Žďáru nad Sázavou a od začátku diktovali průběh celé hry. Byli jsme všude rychlejší, techničtější a chladnokrevně zakončovali! Zvítězili jsme 6:0.

Na finále jsme čekali 5 zápasů a těšili se na velké finále s Pardubicemi. Byla to pro nás výzva hrát proti krajskému týmu, který se pyšní fotbalovou akademií, historií a super podmínkami pro mládež! V hledišti bylo slyšet velké skandování pro Pardubice, ale také pro naše kluky z Rychnova. Kluci si získali srdce ostatních fanoušků, kteří nám přáli.

Od prvního hvizdu se atmosféra ve vzduchu mohla „krájet“. Oba týmy velmi dobře vyhodnocovali rizika a nikdo nechtěl udělat chybu! Ale začátek nám vůbec nevyšel! Náš brankář chytil do ruky přihrávku našeho obránce, který hrál pod tlakem napadání soupeře a dával na jistotu „domů“. Velmi přísná penalta a hned jsme prohrávali 0:1! Lepší vstup do zápasu nemohl Pardubicím vyjít, protože hned navýšili laciným gólem z úhlu a bylo to 0:2! Uklidňovali jsme našeho brankáře, ale nervy „tekly“ a brankář při chybné rozehrávce daroval další deklasující gól a na světelné tabuli stav 0:3! Ještě jsme měli téměř 10 minut času, tak jsme stále věřili, že máme sílu tento výsledek obrátit. Nabádali jsme kluky, že teď můžeme ukázat naši obrovskou mentální sílu, energií a zapálení si dojít nekompromisně pro výsledek v náš prospěch! Vypadalo téměř nemožné otáčet nepříznivý stav proti tak velkému a vyspělému týmu, ale věřili jsme, že naše individuální kvalita a charakter nám dává velkou naději. V hledišti se těšili na veliké drama a najednou takový stav. Jenomže v našich očích byl větší hlad po vítězství, kluci vyhrávali osobní souboje, vložili do toho celé své srdce a přidali kvalitu i zarputilost, která proměňovala celý obraz hry v náš prospěch. Na soupeře jsme doslova vlítli a vynutili si doslova tlak. Při standartních situacích jsme se výborně v brankovišti natlačili a prosadili gólově. Postupně jsme snižovali stav z 0:3 na 3:3 a v hale jsme měli obrovské sympatie a nadšení z našich kluků, kteří se nechtěli smířit s remízou. Stále jsme vytvářeli tlak na soupeře a znovu po standartní situaci obrátili konečný stav na 4:3! Fantazie!!!

Lepší finále jsme si nemohli přát! Zápas měl takový náboj, který vyvolával veliké emoce dojetí a hrdosti smeknout před excelentním výkonem našich chlapců. Tolik bojovnosti a vnitřní síly se v naší republice jen tak nevidí. Touto silou většinou disponují kanadští hokejisté, ale včera jsme viděli malé chlapce z Rychnova nad Kněžnou, kteří mají obrovskou vnitřní sílu a skvělou partu, bojovat jeden za druhého!

Tento zápas si budeme pamatovat celý život, protože jsme viděli skutečné rytíře, kteří se nevzdávají a chtějí kvůli sobě i všem fanouškům udělat vše co je v jejich silách!

Nejlepším střelcem turnaje byl Luboš Dýčka.

Nejdůležitější byl famózní výkon celého našeho týmu!

Kluci, děkujeme za nádherné okamžiky a zážitky, které se hluboko vryly do našich srdcí!

Děkujeme fotbalové rodince za podporování našich chlapců a přátelství!

Naše výsledky:

RK-FK Pardubice  1-1  (Filip)

RK-FK Třemošnice 2-1  (Dýčka 2)

RK-FC Vlašim 7-1 (Dýčka 2,Kameník 2,Adamec 2,Tomas)

RK-FC Chotěboř 12-0 (Dýčka 4,Červinka 2,Adamec,Šťovíček,Koráb,Filip,Kameník,Široký)

semifinále 

RK-FC Ždár nad Sázavou   6-0  (Červinka 2,Dýčka,Široký Tomas,Adamec)

finále

RK-FK Pardubice  4-3  (Červinka 2,Dýčka,Kameník)

1.FC Rychnov

2.FK Pardubice

3.SK Nemošice

4.FC Ždár n.Sáz.

5.FŠ Třebíč

6.FK Třemošnice

7.FC Chotěboř

8.FK Česká Bělá

9.FC Vlašim

10.TJ Pátek

 

 

 Návrat na úvodní stránku
Hlavní partneři:
město Rychnov nad Kněžnou Královehradecký kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Škoda Auto MATRIX
Ostatní partneři:
energolar nejobklady bonnyfit uniprint dapi jolly joker kovo drašnar masáže Ulrich TELUX SYNYT TESS
© 2012-2014 fotbal-rychnov.cz