AKTUALITY

15.01.19

V úterý 26. 2. 2019 v 19:30 se v sídle spolku U Stadionu 1430, Rychnov nad Kněžnou koná Valná hromada FC Spartak Rychnov nad Kněžnou.


15.01.19

V úterý 26. 2. 2019 v 19:30 se v sídle spolku U Stadionu 1430, Rychnov nad Kněžnou koná Valná hromada FC Spartak Rychnov nad Kněžnou.


15.05.18

FC Spartak Rychnov n. Kn. získal status Sportovní středisko mládeže!


19.09.17

Úrazové pojištění

Všechny subjekty sdružené v ČUS jsou pojištěny úrazovým pojištěním u Kooperativy, č. smlouvy 4950050842. Týká se to zápasů, tréninků i dopravy.


U11 se prosadila na vyhlášeném JAKO CUPU

19.02.2018

 

Starší přípravka se prosadila na vyhlášeném JAKO CUPU!

 

O víkendu 17. – 18.2.2018 jsme se účastnili prestižního halového turnaje „Zimní JAKO Cup 2018“. Turnaje se zúčastnilo 20 týmů. První den čtyři skupiny po pěti, druhý den čtyři skupiny po pěti, z toho dvě o umístění na 1. – 10. místě (první a druhý tým ze základních skupin a dva nejlepší týmy na třetích místech). Další dvě skupiny o umístění na 11. – 20. místě. Následuje semifinále a zápasy o konečné umístění. Hrací doba v základních skupinách 1x20min., v neděli 1x15min. Hráno v rozestavení 4+1 ve SH Třebeš a Předměřice nad Labem.

 

V sobotu dopoledne jsme hráli v pěkné hale v Předměřících nad Labem. Ve skupině jsme se utkali se silnými soupeři (Inter Bratislava, Zbrojovka Brno, Tempo Praha, Ústí nad Labem "tygříci").  Hrálo se 20 minut na velké palubovce. A tak silní soupeři se nepotkávají každý rok, takže to pro nás byla velká výzva "ukázat na mapě" kde to naše malé městečko leží.

 

Do prvního zápasu jsme vstoupili dobrým výkonem a zaslouženě zvítězili 2:1. Výsledek neodpovídal naší převaze, ale byl to velmi důležitý začátek do turnaje. Z kluci z Prahy byli houževnatí a nepříjemní do těla. Ale naše fotbalovost a myšlení jsme využili v náš prospěch. Velmi důležitý vstup do turnaje. Věděli jsme, že každý bod se počítá a na takovém turnaji nebudou lehký soupeři, naopak byla vidět dle průběžných výsledků velká vyrovnanost.

 

RK-Tempo Praha  2-1 Kameník,Tomas

 

Ve druhém zápase jsme se těšili na vyhlášenou akademii Zbrojovku Brno, která byla sebevědomá. V tomto zápase nám výborně vyšel začátek a vedli jsme překvapivě pro všechny v hale brzo 3:0 a tento výsledek jsme si velmi dobře herně pohlídali. Brno si téměř proti nám nevytvořilo šanci a vůbec se proti nám herně neprosadili. Tímto výsledkem a předvedenou hrou jsme si vysloužili velký respekt nejen z hlediště, ale taky od největšího favorita naší skupiny velmi silnému Ústí nad Labem "tygříci".

 

RK-Zbrojovka Brno,,červení´  3-0  Červinka 2,Filip

 

Ve třetím zápase jsme si zahráli proti chlapcům z Bratislavy a od začátku jsme diktovali sobotní spanilou jízdu! Vyhráli jsme s přehledem 4:1. Bravo!

 

RK-Inter Bratislava  4-1 Červinka 2,Tomas,Šťovíček

 

Čekal nás poslední, důležitý a tolik očekávaný zápas s agresivním a technicky velmi vyspělým soupeřem z Ústí nad Labem "tygříci", který měl pouze 2 chlapce na střídání. Nikdy jsme neviděli tak fyzicky zdatné soupeře a tak agresivní! Některé zákroky i nesportovní dohrávání soupeře vyvolávaly z řad rodičů obavy z toho, abychom zápas zvládli bez zranění. Naše obavy se rozplynuly, když jsme viděli, že hned v úvodu soupeř doslova zalezl na vlastní polovinu a čekal na chybnou naší rozehrávku, aby rychle vyrazil do protiútoku. Soupeř překvapivě neměl sebevědomí a sílu hrát otevřený fotbal s "nějakými" chlapci z Rychnova! Přitom si myslíme, že to byl asi ten nejkvalitnější soupeř, který proti nám hrál! Soupeř nás vůbec hluboko nenapadal a naši hru to docela zaskočilo a trochu nás to vyvedlo z rytmu. Soupeř výborně pokrýval prostory a každá přihrávka na jejich polovině byla velmi riziková. Byla to i taková taktická bitva, která měla velmi silné parametry hrát pod určitým tlakem nechybovat, ale zároveň překvapit soupeře! Vedli jsme už 3:0, ale v závěru jsme se přestali více koncetrovat a soupeř tvrdě trestal naše chybičky. Ale kluci to zvládli a po prvním dnu jsme nečekaně vyhráli velmi těžkou skupinu bez ztráty bodu! Vyhráli jsem 3:2. Fantazie! Postoupili jsme mezi nejlepších 10 týmů a dostali se do společnosti ligových týmů! Obrovský úspěch a klukům tleskáme, protože kluci z Rychnova (Javornice, Třebešov, Rychnov, Habrová) prožívají historické úspěchy klubu!

 

RK-Ustí nad Labem,,tygříci´´  3-2  Šimon,Červinka,Dýčka

 

V neděli jsme odehráli finálovou skupinu v krásné hale v Třebši. Ve skupině na nás čekali dva týmy z FC Hradec Králové (bílá, černá), RMSK Cidlina Nový Bydžov, Ústí nad Labem,,lvíčata´´, FC Petržalka . Nádherná atmosféra a velké očekávání! V prvním zápase jsme hráli proti druhému týmu z Ústí nad Labem "lvíčata". Plná hala očekávala, že favorit z Ústí bude diktovat tempo hry a rychnovské kluky „probudí ze snů“. Ale k údivu všech jsme předváděli lepší fotbal než soupeř a měli více ze hry. Brzo jsme vedli 1:0 a po pár minutách jsme trefili tyčku, která lízala brankovou čáru. Smůla! Soupeř nás trestal po našem nedůrazu v obranné fázi a za chvíli vedl 2:1, ale naši kluci se nevzdávali a vyrovnali na 2:2. Nádherný náboj zápasu, kde byla kvalita, rychlost a velký zápal pro hru.  Ke konci zápasu došlo k nejvíce spornému momentu, který měl klíčový vliv na konečné pořadí našich chlapců. Náš brankář přehodil rukou polovinu hřiště (porušil pravidla turnaje - bylo to velmi těsné), kde náš hráč získal při souboji míč a vstřelil branku. Rozhodčí branku uznal a ukázal na střed hřiště. Do toho vstoupili organizátoři a upozornili rozhodčího na špatně uznanou branku. Emoce se daly krájet, ale nedalo se nic dělat. Všechna radost a plná euforie byla zničena a museli jsme pokračovat dál. Zbývala poslední minuta do konce a dostali jsme branku na 3:2! Soupeř byl hodně šťastný, protože věděl, že výhra byla velmi cenná proti rychnovským chlapcům, kteří byli lepším mužstvem. Přesto všechno, jsme získali velký respekt a obdiv velkých týmu i fanoušků.

 

RK-Ustí nad Labem,,lvíčata´´   2-3  Šťovíček,Dýčka

 

Ve druhém zápase jsme hráli proti Cidlině, která byla nevyzpytatelným soupeřem. Ale zvládli jsme to herně a ukázali, že se s námi musí počítat. Byli jsme stále ve hře dostat se do finálové skupiny.

 

RK-RMSK Cidlina Nový Bydžov   3-2  Tomas,Dýčka,Široký

 

Ve třetím zápase, jsme hráli proti domácím FC Hradec Králové (bílá), který naše chyby nemilosrdně trestal a prohráli jsme 3:1. Herně jsme se nemohli dostat do naší hry, soupeř velmi dobře takticky hlídal prostory a ukázal svou kvalitu. Ale i tak to bylo z naší strany celkem povedené utkání. Hráli jsme otevřený fotbal a odcházeli z palubovky se vztyčenou hlavou. Musíme brát v potaz, že jsme hráli proti výběru Východočeského kraje!

 

RK-FC Hradec ,,bílá´   1-3  Šimon

 

Do posledního zápasu jsme nastoupili také proti FC Hradec Králové (černá). V kabině jsme se zdrželi déle a úplně zapomněli na to, že soupeř na nás čeká:-). V kabině jsme si řekli, že budeme hrát uvolněně, zodpovědně a bez strachu udělat chybu, dovolit si proti soupeři a hrát ofenzivně. Chtěli jsme si užít každou minutu v posledních zápasech a snažili se klukům odlehčit napětí a rozesmát naší kabinu. Vstoupili jsme na palubovku a celý zápas jsme byli lepším týmem. Zaskočili jsme největšího favorita celého turnaje nebojácností a velkým zaujetím ukázat všem, že se s rychnovskými kluky prostě musí počítat i na republikové úrovni, že tito chlapci se nerozklepou ani před věhlasnými kluby z celé ČR! Vedli jsme 1:0 a tlačili na soupeře i na jejich nalomené sebevědomí. Soupeř dokázal vyrovnat kontaktní brankou, ale naši kluci stále chtěli více. Byli odhodláni nechat na palubovce úplně všechno! Byli zdravě drzí a odvážní! Zvítězili jsme senzačně 3:1. Excelentní! Přehrát tak kvalitního soupeře a udávat tempo i rytmus hry se jen tak nevidí! To musí být veliká kvalita a mentální síla!

 

RK-FC Hradec,,černá´  3-1  Kameník 2,Filip

 

Přesto nám to nestačilo, abychom se dostali mezi nejlepší 4 týmy. Chyběl nám pouhý bod a mohli jsme bojovat o finále!

 

O 7. místo jsme hráli proti FC Petržalce a zvítězili 2:0. Zakončili jsme výbornou bilanci. Z devíti zápasů jsme 7x zvítězili. Tolik bodů neměl žádný tým a přesto byla fotbalová matematika nemilosrdná a musíme se spokojit "jen" se 7. místem v takové prestižní konkurenci!

 

RK - FC Petržalka   2-0  Dýčka,Kameník

 

Turnaj hodnotíme jako velice vydařený a náš celkový herní projev byl velmi inspirující pro ostatní týmy i fanoušky. Chyběl nám pouhý bod, abychom bojovali o finále! Když se zamyslíme nad tím, jaké týmy se nedostaly ani mezi nejlepších 10 týmů, jako je například vyhlášená Olympic Wroclav, FK Kolín, FC Slovácko a další renomované týmy, tak to je super výsledek! Naši kluci se pořád učí a jsou to pro ně cenné zkušenosti. Pořád mají nárok na chyby a je potřeba je podporovat k odvaze a kreativitě! Jestli to někomu šlo více, nebo někomu méně, není tak důležité! Kluci jedeme dál a povzbuzujeme se navzájem!

 

Ještě větší výzvy přijdou a už se moc těšíme nejen na halový domácí turnaj v RK, ale hlavně na mezinárodní turnaj v Düsseldorfu, kde si zahrajeme na turnaji, který je považován za nejdůležitější fotbalový svátek v této kategorii  U11 v Evropě proti týmům Manchester City, Juventus Turin, Sporting Lissabon, FC Everton a další…

 

Kluci, odpočiňte si, děkujeme za super předvedené výkony a rodičům za skvělou podporu a povzbuzování.

 

Máme před sebou poslední halový turnaj v domácím prostředí. Prosíme zároveň všechny fanoušky, kteří nám přejí a fandí, přijďte podpořit naše chlapce a vytvořit takovou fotbalovou atmosféru na jakou budou ve svém životě rádi vzpomínat!

 

Konečná tabulka pořadí:

 

1.FC Hradec ,,bílá´

 

2.FC Hradec,,černá´

 

3.FK Pardubice

 

4.FK Ustí nad Labem,,tygříci´´

 

5.Zbrojovka Brno ,,červení´

 

6.Ustí nad Labem,,lvíčata´´

 

7.FC Spartak Rychnov nad Kněžnou

 

8.FC Petržalka

 

9.Zbrojovka Brno,,bílí´

 

10.RMSK Cidlina Noví Bydžov

 

11.1.FC Slovácko

 

12.Olympic Wroclav

 

13.Zaglebia Lubin

 

14.MFK Chrudim

 

15.Dobruška/Opočno

 

16.FK Inter Bratislava

 

17.FC Tempo Praha

 

18.FK Kolín

 

19.FK Letohrad

 

20.FC Vlašim

 Návrat na úvodní stránku
Hlavní partneři:
město Rychnov nad Kněžnou Královehradecký kraj Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Škoda Auto MATRIX
Ostatní partneři:
energolar nejobklady bonnyfit uniprint dapi jolly joker kovo drašnar masáže Ulrich TELUX SYNYT TESS
© 2012-2014 fotbal-rychnov.cz