FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - oficiální stránky

David Hanyk: "Ještě není nic rozhodnuté, ke každému zápasu musíme přistupovat s pokorou."

10.11.2022 8:52:49

David Hanyk, kapitán rychnovské rezervy (VLEVO)

Davide, prvně gratulace k famózní jízdě podzimem. Bylo to v suchém triku? Nebo Vás někde potrápil víc než jste čekali?

Gratulace určitě potěší a je to především zásluha a úspěch celého týmu a všech lidÍ co se „motají“ v Rychnově okolo fotbalu.

V suchém triku to určitě nebylo, nicméně si myslím, že kvalita okresu šla mírně dolů než tomu bylo v minulých letech. Určitě jsme se potrápili doma s Dobruškou (Zápas, který tam budeme hrát na jaře tak asi rozhodne o výsledku soutěže.) pak byl také těžký zápas v Albrechticích, kde jsme otáčeli utkání až v druhém poločase. Další co si vybavím byl zápas v Borohrádku kde nám domácí nedali nic zadarmo a samozřejmě derby v Černikovicích.

 

Trénujete společně s A-týmem, je znát vyšší intenzita tréninků než tomu bylo v minulosti? Mladí vás prohánějí?

Pohybuji se v chlapském fotbale už 8 let a jestli si dobře pamatuji tak „A“ i „B“ tým trénoval převážně společně takže tohle není určitě pro nikoho "nové. Navíc se v Rychnově nerozděluje „A“ nebo „B“, bereme to, že všichni hrajeme pro jeden klub a je jen na trenérech jak to nanominují.  Intenzita tréninků je určitě znát, za to patří velký dík trenérům Chasákovi, Rückerovi a Jedlinskému. Myslím si, že tito trenéři pozvedli Rychnov do nejvyšších míst jak v okresním tak i krajském přeboru.

Mě určitě mladí hráči prohánějí na hřišti, ale v hospodě se mně rovnat nemohou (smích).

 

Který zápas podzimu ti uvízl v paměti a proč?

Jak jsem už zmínil, zápas v Borohrádku, kde se vždycky hraje hodně těžce, navíc nám nepřál terén. Jako tým jsme tento zápas zvládli nejlépe herně v podzimní části.

Jako druhý to byl určitě zápas v Černíkovicích. V Černikovicích jsem působil 1 rok, vždy se tam rád vracím, mají nejhezčí areál široko daleko. A co se týká zápasu tak to byl zápas plný emocí a soubojů, naštěstí se nám podařilo urvat výhru 0:1

 

Nebudeme zastírat, že byl stanoven jasný cíl a tím je postup s béčkem. Po podzimu máte příjemný náskok sedmi bodů. Co bude potřeba udělat, aby byl cíl splněn?

Tento cíl máme v Rychnově už delší dobu, dvakrát nám ho zhatil covid a minulý rok jsme nepostoupili vlastní hloupostí. V první řadě musíme udělat výbornou zimní přípravu, kterou zakončíme na soustředění v Ústí nad Orlicí.

Myslím si, že ještě není nic rozhodnuté, ke každému zápasu musíme přistupovat s pokorou a respektem k soupeři, každý zápas přeci začíná 0:0. Určitě, ale věřím a doufám, že si v Rychnově zahrajeme „B třídu“ kam Rychnov bezpochyby patří.

 

V týmu hraješ s bráchou Martinem + v A-týmu je bratránek Jirka Počtýnský, fotbal je doma asi téma číslo jedna.

To že v Rychnově kopeme všichni tři je krásné, dříve se tam ještě pohyboval i náš táta, ale bohužel věk nikdo nezastaví.

Doma fotbal určitě probíráme, to že si někdy na tréninku vynadáme nebo se pokopeme to k tomu patří, Ale to se stane jen na hřišti a doma už fungujeme normálně..

 

Fotbal je v Rychnově nejpopulárnějším sportem co se týče členské základny, jak si ale vysvětluješ, že divácky moc netáhne, třeba jako u vás v Javornici? Změní se to díky postupovým ambicím?

Tohle téma se v Rychnově řeší snad od dob co se skončila hrát divize. Je to celkem zvláštní, že chodí málo lidí, možná lidi chodí radši na volejbal nebo basketbal. V posledních letech máme ale skvělé Ultras, kteří ženou Rychnov dopředu a jsou našim 12. hráčem na hřišti za což jim smekám poklonu a klobouček.

Když se v Javornici hraje v sobotu domácí zápas tak je to takový menší svátek, hospoda je zavřená a celá Javornice žije fotbalem.

Myslím si, že když B-tým postoupí do B-třídy a A-tým bude na špici krajského přeboru, tak by to mohlo přitáhnout více diváků aby se přišli podívat.

 

Prostor pro tebe co chceš vzkázat…

Jak jsem už zmínil tak bych chtěl poděkovat celému Spartaku, jakou práci všichni lidé odvádějí a to speciálně panu Brůžkovi, Chasákovi, Rückerovi a Jedlinskému.

Samozřejmě nesmím zapomenout na našeho hospodského Martina „Dungu“ Kameníka.

Dále bych chtěl říct, že fotbal na této úrovní se hraje přeci jen pro zábavu, nikdo za to nebere žádné peníze a myslím si, že není nic hezčího než když máte v Rychnově skvělou partu hráčů, kterou jsme za poslední rok a půl vytvořili, po zápase si sedneme a probereme všechny témata a glosy co nás napadnou.

 

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2024
Vyskytla se chyba, pokuste se znovu načíst stránku. Znovu načíst 🗙