FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - oficiální stránky

Miroslav Rücker ml. (muži) : "Mé výkony šly během sezóny také nahoru, ale pořád je na čem pracovat."

18.11.2022 13:50:33

Prostřední z fotbalové rodiny Rückerů. V mladí kloubil fotbal s hokejem, nyní se však naplno věnuje fotbalu. Je jedním ze strůjců skvělého podzimu A-týmu, kde ho trénuje i jeho otec. 

 

 5z5:

Sparta nebo Slavia: Slavia jedině

Pizza nebo hamburger: pizza

Kolo nebo brusle: brusle

Léto nebo zima: zima

Nahrát nebo vystřelit: nahrát

 

Jak se ti povedla podzimní část? Jsi se sebou spokojený?

S podzimní částí musím být spokojený. Vůbec poprvé jsem v dospělém fotbale nehrál o sestup. Za dva roky, co se pohybuji v mužích, jsme udělali obrovský pokrok, celá naše parta, a výsledky jsou toho důkazem. Do jara musíme ještě více potrénovat, abychom v tomto nastoleném trendu pokračovali. Mé výkony šly během sezóny také nahoru, ale pořád je na čem pracovat. Přihrávky, střelba, práce s míčem, …

 O to větší mám motivaci, protože vím, že bych pro tým mohl být ještě užitečnější.

Který post ve hře ti nejvíce vyhovuje?

Už od starších žáků jsem se vyprofiloval na středního defenzivního záložníka, kterého nyní hraji nejčastěji a nejraději. Pro potřeby týmu jsem ale schopný hrát jakýkoliv post mimo brankáře.

Líbí se ti nějaký fotbalový stadion kde jsi letos hrál?

Nejkrásnější zážitky z podzimu mám jistě z našeho svatostánku, kde jsme za podpory Ultras neprohráli. Z výjezdů po našem kraji mě upoutal nový stadion Červeného Kostelce.

Jaké máš cíle, kde by jsi chtěl jednou hrát, nebo s kým by sis rád zahrál?

Chtěl bych si s Rychnovem zahrát divizi.

Kdo tě přivedl na fotbal?

Paradoxně jsem se k němu přivedl sám. V Rokytnici se mi líbily tréninky přípravek, a proto jsem se k nim přidal. V návaznosti na to začal s trénováním můj táta.

Máš nějaký vzor? Koho se snažíš třeba napodobit?

Jako malý jsem byl velký fanoušek Cristiana Ronalda. To mi částečně zůstalo. Stále na něm oceňuji profesionalitu, ačkoliv u mě v poslední době klesnul. Z českých hráčů vzhlížím k Tomáši Součkovi. Inspiruje mě v mnoha ohledech.

Závěrem bych chtěl poděkovat trenérům panu Chasákovi, tátovi a panu Jedlinskému, kteří nás vedou a odvádějí skvělou práci. Nesmím zapomenout na nikoho ze širokého okruhu lidí, kteří se podílejí na chodu Spartaku, od předsedy pana Brůžka až po pana Hájka. Jim rovněž patří velký dík.

Galerie fotek

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2023
Vyskytla se chyba, pokuste se znovu načíst stránku. Znovu načíst 🗙