FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - oficiální stránky

ŠKOLA FOTBALU

17.10.2023 14:56:19

Projekt fotbalové školy je v plném proudu a od začázku školního roku nám plně sportuje přes 30 dětí🙏 K tomuto projektu se vyjádřil šéftrenér mládeže:

▪️Kubo, opět se rozjela škola fotbalu. Přibliž nám tento projekt.

"Poupravil bych možná lehce název na Škola/ Pohybovky. Jedná se o všeobecnou pohybovou průpravu, s lehkým zaměřením na fotbal. Kdybych měl procentuálně vyjádřit poměr,  pak je to zhruba 80 procent všeobecného cvičení a 20 procent úplných začátků fotbalu."

▪️Hrají tyto děti už nějaké fotbalové zápasy?

"Jak jsem již říkal, samotný fotbal tvoří jen jistou část našich tréninků,  více nás v tomto věku zajímá skutečně všestranný pohybový rozvoj.  Proto děti ještě v této kategorii žádné zápasy nehrají."

▪️Kolikrát týdně tyto tréninky probíhají?

"Pokud nám to počasí dovoluje,  a letos si nemáme na co stěžovat,  pak se potkáváme 2x týdně.  Využíváme areál Spartaku. Ať už jde o přírodní trávu,  nebo tu s umělým povrchem. V nejbližších dnech se pomalu začneme přesouvat do Sokolovny, kde budeme pilně trénovat v zimním období. "

▪️Kolik se schází dětí? 
Je pravda, že covid ubral sportu děti?

"Já si to nemyslím. Vlastně jsem o tom přesvědčený,  že ne. Je to pouze o tom, jak dokážeme děti motivovat k tomu, aby měly potřebu se vám na sport vracet. A je jedno, jestli jde o fotbal, o hokej, florbal nebo tenis. Moje zkušenost mi říká,  že dětí, které chtějí sportovat, je dost. Jen v Rychnově,  v oddílu fotbal, je více jak 200 aktivně hrajících mládežníků, z toho okolo 30 je právě v kategorii."

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2024
Vyskytla se chyba, pokuste se znovu načíst stránku. Znovu načíst 🗙